6. Sınıf PYBS Soruları ve Cevapları 2017 Bursluluk Sınavı

6. Sınıf Bursluluk sınavı soruları 2017 bu sayfada. 2017 Yılı Devlet Parasız Yatılı ve Bursluluk Sınavı tarihinde değişme olmuştu, 10 Haziran 2017 Cumartesi gününe alınan sınavda öğrenciler bugün saat 14.00’den 16.00’ya kadar ter döktüler, sınav salonları sınav saatinde doldu taştı, bahçelerde ise heyecan, merakla çocuklarını bekleyen aileler ile doldu.

Peki 6. Sınıf PYBS sınav soruları nasıldı zor mu kolay mı? Diye soracak olursak herkesten farklı bir cevap almaktayız, sınavın zorluğunun orta derece olduğunu söyleyenler de var, sınav heyecanı bugün itibari ile son bulmuş olup, şimdi ise yerini PYBS soruları ne zaman açıklanacak sorusu var, MEB 2017 takvimine göre 15 Temmuz’da açıklanacak, sonuçlara göre ise tercihler başlayacak.

6. Sınıf PYBS sınav sonuçları açıklandığında tercih süresi başlamış olacak, bu tarih önemli olup, tercihini zamanında yapmayan öğrencilerin hakları bitmiş olacaktır. Sınav sonuçları açıklandığında aldıkları puana göre gitmek istedikleri okulların ilgili birimlerine başvurularını yaparak 1-14 Ağustos tarihleri arasında tercihlerini yapmış olacaklar.
MEB PYBS sınavına giren öğrencilere tercih yapmaları konusunda kendi sitesinde bir kılavuz yayımlayacak, öğrencilerin doğru, kararlı bir tercih yapmalarını kolaylaştırmak amacıyla tercih zamanı geldiğinde MEB sitesinde tercih kılavuzu aktif hale gelecektir. 6. Sınıf PYBS soruları indir A Kitapçığı ve B Soru kitapçığı MEB ile eş zamanlı olarak sayfamızda yer alacak.

10.06.2017 Tarihinde Yapılan 6. Sınıf PYBS sınav Soru ve Cevapları Açıklandı

 

6. Sınıf A Kitapçığı Soruları ve Cevap Anahtarı İçin Tıklayınız.

6 Sınıf B Kitapçığı Soruları ve Cevap Anahtarı İçin Tıklayınız.

2017 PYBS Bursluluk Sınavı Soruları Tüm Sınıflar İçin Tıkla

6. Sınıf Bursluluk Sınavı Soruları Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

23 yorum

  1. Bu sene bende girecegim cok heyecanliyim sizce kazanirmitim her sene takdirle geciyom altinci sinifa gidiyom iki sube var iki siniftada birinciyim not ortalamam 99 sizce yaparmiyim

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.