Abdurrahim Karakoç Kimdir

Ünlü şair Abdurrahim Karakoç’un kim olduğunu bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Abdurrahim Karakoç; 7 Nisan 1932 yılında Kahramanmaraş’ta dünyaya gelmiştir. Abdurrahim Karakoç ilk şiirini çok küçük yaşlarda kaleme almıştır. Şiire olan ilgisi ailesinden gelmektedir Çünkü Karakoç’un dedesi, babası ve kardeşleri şairdir. Abdurrahim Karakoç ilk kaleme aldığı şiirleri 2 kitap biçiminde düzenlemiş ancak istediği gibi olmayınca yakmış ve yayınlamamıştır. 1958 ve 1964 yılı arasında kaleme aldığı şiirleri ”Hasana Mektuplar” adıyla kitap yapmıştır. 1958 yılında yaşam sürdüğü kasabada belediye mesul muhasibi olmuş memurluk vazifesine başlamıştır. 1981 yılı Mart ayında ise emekliye ayrılmıştır.

Şiirlerinde; insana dair konuları işlemiştir. Kaleme aldığı 30 şiiri mahkemeye verilmiştir. Ancak mahkemece beraat etmiştir. 1985 yılından sonra gazetecilik mesleğine giriş yapmıştır. Bir dönem ise siyasete atılmıştır ve bunu uzun süre sürdürmemiştir.

30 yıl süresince kaleme aldığı kitaplar daima baskıya girmiştir. Okuyucular tarafından oldukça beğenilmiştir. Özellikle ” VUR EMRI ” isimli kitap en çok satan kitabıdır.

Şiir kitapları şunlardır;

– Hasan’a Mektuplar
– El Kulakta
– Vur Emri
– Kan Yazısı
– Suları Islatamadım
– Beşinci Mevsim
– Dosta Doğru, Akıl Karaya Vurdu
– Yasaklı Rüyalar
– Gökçekimi
– Gerdanlık-I
– Gerdanlık-II
– Gerdanlık-III
– Parmak İzi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.