İstiklal Marşı Yeni Versiyon Hali Dinle

İstiklal Marşının yeni hali dinle, İstiklal marşı yeniden seslendirildi yeni hali çok beğenildi. İstiklal Marşı yeni versiyon dinlemek için aşağıdaki videoya bakınız.

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü, Şef Rengim Gökmen’in önderliğinde 170 sanatçı ile beraber yapılan kayıtta, eskisine nazaran oldukça fazla enstrüman kullanıldı. Kayıt ise son teknolojinin ses sistemlerini kullanılarak yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı; okullara, İstiklal Marşı’nın Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasınca yapılan son kaydın kullanılmasını istediği bir genelge gönderdi.

bayrak

Okullara gönderildi

Edindiğimiz bilgilere göre; İstiklal Marşı’nın yeni kaydı, genelgeyle birlikte bir CD ile İl Milli Eğitim Müdürlüklerine de yollandığı öğrenildi. Genelgede, “Sayın Cumhurbaşkanımızın uygun gördüğü, Şef Rengim Gökmen önderliğinde Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasınca İstiklal Marşı’nın yeni bir kayıtı yapılmıştır. Bu kayıtta halen kullanılan İstiklal Marşı’na göre oldukça fazla enstrüman ve en son çıkan yeni teknoloji ses kayıtlarının kullanıldığı” bilgilerine değinildi. İstiklal Marşı’nın yeni alınmış kaydına Bakanlığın, “dhgm.meb.gov.tr” internet adresinden erişebilirsiniz.

İstiklal Marşının Yeni Hali Dinle Video

‘Bu daha çok marş gibi’

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün görevlendirmesiyle çalışma başlatan Rengim Gökmen, bu konu hakkında şöyle konuştu;  “İstiklal Marşı için Devlet Çok Sesli Korosu ve Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ile beraber çalışma yaptık. Marş etkisini artırarak ve tonlamaları daha sert yaparak seslendirdik. Milli duyguları açığa çıkaran bir çalışma olduğuna inandıklarını söyledi. Kayda çok titizlendiklerini hatta yurt dışından ses yönetmeni getirdiklerini belirti. Bu gibi çalışmalarda en önemli aşama kayıttır. Bizde bunu bildiğimiz için en son teknoloji cihazları kullanılarak kaydı gerçekleştirdik. Projede yaklaşık 160-170 sanatçı yer aldı.”

İstiklal Marşı Yeni Halini Ses Kaydı Olarak İndirmek İçin Tıklayın

Sizce İstiklal Marşının Yeni Versiyonu Nasıl Olmuş ? Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

40 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.