KYK Başvuruları ne zaman

Üniversite kayıtlarının yapılmaya başlandığı şu günlerde şimdi de gözler YURTKUR’a çevrilmiş durumda. YURTKUR kayıtları da üniversite kayıtları gibi internet üzerinden yapılabilecek. YURTKUR tarafından belirlenen asil ve yedek listedeki öğrenciler e-kayıt uygulaması üzerinden kayıtlarını gerçekleştirebilecek. Bununla birlikte isteyen öğrenciler şahsi olarak da kayıtlarını yaptırabilecekler.

Kurumun internet sitesi üzerinden burs almaya hak kazanan ve öğrenim kredisi alacak olan öğrenciler internet üzerinden ilan edilecek. Bu sebeple öğrenim kredisi ve burs isteğinde bulunacak olan öğrencilerin KYK’nın internet sitesini sık sık kontrol etmeleri gerekmekte.

Peki, inlerce öğrenci tarafından merakla belenen KYK başvuruları ne zaman başlayacak. Yapılan açıklamaya göre KYK başvuruları 1 Eylül tarihinden itibaren alınmaya başlanacak. Devlet yurtlarına kayıt yaptırmaya hak kazanmış olan öğrenciler bu tarihten itibaren https://www.turkiye.gov.tr/ adresine girerek kayıtlarını gerçekleştirebilecek. Bu hizmetten hem asil hem de yedek listedeki öğrenciler faydalanabilecek. Adaylar dilerlerse e-kayıt sistemi ile internet üzerinden dilerlerse de kayıtlarını bizzat başvuruda bulunarak elden gerçekleştirebilecek. E-kayıt sistemi ile kayıt yaptırmış olan öğrencilerin tekrardan yurda giderek işlem yaptırmasına gerek kalmayacak.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.