TEOG Birincisi Zehra Kentin Gururu Oldu

Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi Anaç, TEOG sınavındaki soruların hepsini doğru yanıtlayarak Türkiye birincileri arasına girdi.

Anaç, AA muhabirine yaptığı açıklamada sınava yoğun bir tempoyla çalıştığını söyledi.

– Çalışma başarıyı getiriyor

Okuldaki öğretmenlerinin ve ailesinin kendisine çok destek olduğunu ifade eden Anaç şunları söyledi:

“İlk TEOG sınavına kadar yoğun bir şekilde çalıştım. Herhangi bir dershaneye ya da etüt merkezine gitmedim. Çünkü okuldaki destekleme kursunun bana yetebileceğini düşündüm. Dersleri dinleyip kurslara katıldıktan sonra birde evde tekrar edilip düzenli ders çalışıldığında iş bitiyor. Başarı için çalışmak şart.

Kimileri onca uğraşıyorlar, özel ders, etüt merkezi ve dershaneyi okulla birlikte yürütmeye çalışıyorlar bu olmuyor. Yolda vakit kaybediyorlar. Sadece okul ve sonrası verilen destekleme kursları ile bunu başarabilirler.”

90 yorum

 1. dua etmek yeterli kaza ve kadere gönülden inanan kullar başarı ile ödüllendirilir. Rabbim kimsenin mükaffatını geciktirmez. ayrıca maneviyatlı bir kuşama büründüğü için hem kendisini hemde ailesini tebrik ediyorum.

 2. 17.000 tane full+full çalışan çocuklara yazık oldu her önüne geleni,yakalayabildiklerini birinci yaptılar ankara fen 120 kişi alıyor galatasaray lisesi 120 kişi alıyor izmir fen 120 kişi alıyor ……….söyleyin bakalım hangi biri istediği okula girecek 1 tane yanlışı olanlar otursun sabaha kadar ağlasın……EBFL.aslı

  • ya napak full cektiyse seker mi allak kolay kolay diyorsunuz birinci teogu görmediniz herhalde türkçe matematik din çok fazla zordu ya ne boşyere artislik yapmayın yok efendim Türkiye birincisiymiş matematik olimpiyat birincisiymiş ne yapak ölekmi bizim de zekamız bu çalıştık olmadı herkes çalıştığının emeğini alıyor bu demekki full çeken kız önceden de zekiymiş ki yapmış matematiği falan kuvvetliymiş benim mesleğim matematiğim kuvvetli değildi bfazla zırlamayın

 3. Erzincan’da, Temel Eğitimden Orta öğretime Geçiş (TEOG) sınavında TÜRKİYE BİRİNCİLERİ ARASINDA YER ALAN Zehra Elif Anaç, ailesi ve okulu için gurur oldu.
  Farkında mısınız bilmem amaa büyük harfleri okuyun ksndkscdfjb

 4. bu kiz alt komşumuz kopya cekti gozunde çip var ve lens deki kameradan her soruyu kaydetti babasi gil dişarda arabada çipten gelen sinyalleri ekrana yansıttı ve tüm aile soruyu cözdüler doğru cevaba yönlendirdiler sonra kızı ama bu ne yazikki saklanıyor ülke boyle işte egitim sistemi buna zorluyor .

 5. Bence kız çalışmış ve hakkını almış. Yorumların bazılarını okudum herkes kıskanmış. Abartmayın , sizde yapın sizde alın vb. ama kız gerçekten çalışmıştır. Çalışkan olsa bile olsa o sınava çalışmadan girse düşük bir not alır. Çekememezlik yapmayın bazıları da atmış iyice okul birincisi, matematik birincisiyim diye sen onları külahıma anlat :D

  • Korkmana gerek yok çalıştıktan sonra…
   Ben geçen sene girmiştim şimdi lisedeyim lise 1 deyim ve sana sadece şunu diyebilirim ben hiç çalışmadığım halde 32 yanlış yaptım çalışınca hayli hayli yapılır sen korkma ve çalış…

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.