TEOG Sınav Sonuçları Puanları e Okul 2017 Açıklanıyor

Milyonlarca öğrenci için TEOG sonuçları heyecanı yaşanıyor. MEB, puanları sisteme girdi. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak puanlarınızı öğrenebilirsiniz. 23-24 Kasım tarihlerinde yurt genelinde ve yurtdışında yapılan ve 1 milyon 167 bin 854 öğrencinin katıldığı 2. dönem TEOG sınav sonuçları saat kaçta açıklanacak MEB’nın sınav takvimine göre Ocak ayı içerisinde açıklanacağı öğrenildi. Sınav sonuçları açıklandığında detaylar haberimizde yer alacak.

Mahkeme Kararına Göre MEB Puanları Açıklayacak!

Bilindiği üzere kimi TEOG soruları mahkemeye verilmişti. Eğer sorular ile ilgili herhangi bir iptal olmazsa MEB beklendiği tarihte sonuçları duyuracak. Orta öğretim 8. sınıf öğrencilerinin katıldığı ve 23-24 Kasım tarihlerinde gerçekleşen TEOG sınavı sonrasında heyecanlı bekleyiş sürüyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın sınav takvimine göre 1. dönem TEOG sınav sonuçlarının ocak ayının ilk haftasında açıklanması bekleniyor.

TEOG Sonuçları Sorgulama Ekranı İçin Tıkla

MEB resmi internet sitesi üzerinden açıklanıyor!

TEOG sınav sonuçları MEB resmi internet sitesi üzerinden yayınlanacak. Öğrenciler sorgulamalarını internet üzerinden yapacaklar.

1 milyon 167 bin 854 öğrencinin katılımının öngörüldüğü TEOG ikinci dönem ortak sınavları, yurtiçinde 970 merkezdeki 16 bin 176 okulda ve 92 bin 924 salonda; yurtdışında ise 15 merkezde ve 21 okulda düzenlendi.

e Okul TEOG Sınav Sonuçları Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

54 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.